Naujos 29 MWh turbinos statyba

“VKG Energia”

"VKG Energia" – tai dukterinė "VKG" (Viru Keemia Grupp) koncerno įmonė. Pagrindinė naudojama žaliava – tai dujos, susidarančios, kai "VKG Oil" perdirba skalūnus. Pradėjus dirbti gamyklai "Petroter I", labai išaugo kartu susidarančių itin kaloringų dujų ir garų kiekis, todėl buvo priimtas sprendimas minėtų dujų ir garų perdirbimui į šilumą ir elektros energiją statyti naują turbiną.

2007 metais UAB "Ekobana" ėmėsi vykdyti naujos turbinos įrengimo "VKG Energia" projektą. Turbinos įrengimas nebuvo lengvas: statyba tęsėsi kelis metus, kilo ekonominė krizė bei pristabdytas projekto finansavimas, kai jau į vietą pristatytos atsarginės dalys beveik du metus laukė, kol bus sumontuotos turbinų ceche. Tuo pačiu metu buvo kuriama ir nauja infrastruktūra. Tai cirkuliacinė siurblinė su cirkuliaciniais vandentakiais, atskira automatinė gaisro gesinimo sistema, 6 ventiliacinių aušintuvių moduliai bei pastato, kuriame yra naujasis agregatas, statyba.

2011 metų birželio mėnesį buvo atliktas bandomasis turbinos paleidimas įjungiant į energetikos sistemą, o nuo rugpjūčio mėnesio turbina pradėjo pastovų įprastą darbą. Naujos turbinos galingumas - 29 MWh, ir ji apytikriai 40% padidina elektros energijos pagaminimą įmonėje. Taip pat jos naudingo veikimo koeficientas apytikriai du kartus pranoksta senosios įrangos NVK.

be
vėlavimo dienų
40%
padidėjo energijos gamyba
29
MWh turbinos galia

Galerija