Nepertraukiamo ir rezervinio maitinimo šaltinių bei elektros generatorių tiekimas

Lietuvos įmonės

Akivaizdu, kad šiais laikais nebeįsivaizduojame gyvenimo be elektros energijos, todėl nenutrūkstantis ir rezervinis elektros energijos tiekimas yra labai svarbus veiksnys visų mūsų gyvenime. UAB „Ekobana” sėkmingai prisideda prie nepertraukiamo elektros energijos tiekimo užtikrinimo, tiekdama nepertraukiamo maitinimo šaltinius ir rezervinio maitinimo šaltinius svarbioms valstybės ir pramonės įstaigoms ir įmonėms.

Vienas iš UAB „Ekobana“ tiekiamų elektros generatorių pranašumų yra tai, kad mūsų siūlomi generatoriai yra gaminami ir komplektuojami pagal konkretaus pirkėjo poreikius ir iškeltus techninius reikalavimus. Siūlome mobilius (ant priekabos) ir stacionarius, atviro ir uždaro tipo (eksploatacijai lauko sąygomis) elektros generatorius. Be galingumo ir kuro bako talpos dydžio Užsakovas taip pat gali papildomai pasirinkti variklio ir jo aušinimo skysčio šildytuvus (greitam paleidimui esant žemai aplinkos temperatūrai), automatinę sistemą su siurbliu dyzelinio kuro maišymui kuro bake, vaizduojamų parametrų sąrašą ir kitas naudingas opcijas.

UAB „Ekobana“ siūlomi elektros maitinimo šaltiniai atitinka Europos Sąjungos normas ir standartus, turi CE ženklinimą. Mūsų siūlomų elektros maitinimo šaltinių gamintojai taip pat siūlo ir papildomas opcijas, kurios daro siūlomus įrenginius „draugiškesniais“ aplinkai, pavyzdžiui, galime pasiūlyti nepertraukiamo maitinimo šaltinius su pranašesniais, aukštesnės emisijos klasės varikliais ir mažesnėmis kuro sąnaudomis, retencinės vonios, apsaugančios nuo darbinių skysčių nutekėjimo į aplinką ir kt.

Štai UAB „Ekobana“ pristatytų įrenginių sąrašas.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI)

Pristatytas, sumontuotas ir įjungtas į sistemą dyzelinis generatorius su ARĮ spinta. Pristatytos įrangos techniniai duomenys:

 • Nominali galia - 48 kW/60kVA
 • Generuojama įtampa - 400/230 V
 • Dažnis - 50 Hz
 • Fazių skaičius - 3+N
 • Kuro tipas – dyzelinas
 • Aušinimas – skystis. Yra įdiegtas automatinis variklio aušinimo skysčio šildytuvas, kuris įsijungia nuo aplinkos temperatūros.
 • Paleidimo sistema - elektrinė (starterinis akumuliatorius, elektrinis starterio variklis, starterinio akumuliatoriaus stacionarus įkroviklis), generatorių automatiškai paleidžia ARĮ valdiklis, sumontuotas generatoriuje, dingus įtampai tinkle. Atkūrus įtampą pagrindiniame maitinimo elektros tinkle, ARĮ valdiklis objekto maitinimą perjungia iš DEG į maitinimą iš tinklo, o dyzelinis generatorius išsijungia.
 • Vidaus degimo variklis - turbodyzelinis, skysčiu aušinamas, su elektroniniu apsisukimų reguliatoriumi, 4 taktų, 4 cilindrai eilėje, darbinis tūris 4,5 l, darbinės apsukos 1500 aps/min.
 • Autonominio veikimo laikas - ≥ 30 val., esant 75% apkrovimui (įrengtas padidintas kuro bakas)
 • Generatoriaus skleidžiamas triukšmo lygis (7 m atstumu) - ≤ 65db(A). Speciali konteinerinė generatoriaus konstrukcija mažina triukšmo lygį ir apsaugo įrangą nuo aplinkos veiksnių
 • Standartinis laikas, per kurį paleidžiamas dyzelinis generatorius ir įjungiamas maitinimas iš generatoriaus, neviršija 20-30 sekundžių.
 • Dyzelinis generatorius, pritaikytas darbui lauko sąlygomis.
 • Įrengta avarinė visų variklio skysčių surinkimo talpa.

UAB „Šiaulių vandenys“

Rezervinis maitinimo šaltinis – uždaro tipo dyzelinis elektros generatorius pritaikytas darbui lauko sąlygomis su triukšmą slopinančiu gaubtu, nominalus galingumas 300 kVA / 240 kW. UAB „Ekobana“ pristatė dyzelinį elektros generatorių, atliko jo montavimo ir instaliavimo darbus, įrenginių valdymo schemos su esamos ARĮ automatikos ir SCADA suderinimo darbus, bandymus ir personalo mokymus tinkamai eksploatuoti įrangą.

Dyzelinis generatorius yra įrengtas UAB „Šiaulių vandenų“ nuotekų perpumpavimo siurblinės teritorijoje ir dirbdamas automatiniu režimu užtikrina visos siurblinės įrangos rezervinį maitinimą. Dyzelinis generatorius prijungtas prie objekte esančios SCADA sistemos.

Teismo medicinos tarnyba

Nepertraukiamo maitinimo sistema, kurią sudaro UPS Cover MZ30K 30 kVA / 30 kW ir rezervinio maitinimo, uždaro tipo, tinkamas lauko sąlygoms dyzelinis elektros generatorius 200kVA su ARĮ-400A skydu. UAB „Ekobana“ pristatė nepertraukiamo maitinimo sistemą, ją sumontavo, atliko paleidimo darbus, bandymus, personalo mokymus, atliko prieš tai buvusio DEG 60 kVA demontavimą.

Marijampolės pataisos namai

Uždaro tipo, tinkantis lauko sąlygoms 125 kVA dyzelinis elektros generatorius su triukšmą slopinančiu gaubtu ir padidintu kuro baku, ir ARĮ-250A skydas. UAB „Ekobana“ pristatė įrenginius, atliko montavimo, paleidimo darbus, bandymus, užsakovo personalo mokymus.

Uždaro tipo, tinkantis lauko sąlygoms 80 kW/100kVA dyzelinis elektros generatorius ir ARĮ-250A skydas, 160 kW/200 kVA dyzelinis elektros generatorius ir ARĮ 400 A skydas. Abiejų generatorių konstrukcija apima triukšmą slopinančius gaubtus, įrengta apsauga nuo darbinių skysčių nutekėjimo, įrengtas variklio ir valdymo skydelio automatinis elektros šildytuvas. UAB „Ekobana“ atliko įrenginių montavimo, paleidimo darbus, bandymus, užsakovo personalo mokymus.

Lietuvos kariuomenės Depų tarnyba

125 kVA / 100 kW dyzelinis elektros generatorius su integruotu 1500 l talpos kuro baku ir ARĮ-250A skydu. UAB „Ekobana“ pristatė įrenginius, sumontavo, atliko paleidimo darbus, bandymus, personalo mokymus. Dyzelinio elektros generatoriaus valdiklis valdo BELIMO NM230A pavaros veikimą - oro tiekimo į patalpą žaliuzių atidarymą ir uždarymą.

Atliktas prieš tai buvusio seno DEG išmontavimas ir perdavimas Užsakovui.

Gynybos resursų agentūra prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos

Pristatyta elektros maitinimo sistema konteinerinei stovyklai Pabradės poligone, prijungta prie stovyklos tinklo, sukonfigūruota elektros tiekimo sistemos automatika ir sistema pradėta eksploatuoti. Pateikta elektros maitinimo sistema automatiškai užtikrina nenutrūkstamą elektros maitinimą konteinerių stovyklai, priklausomai nuo faktinės apkrovos, ji įsijungia ir pajungia prie tinklo reikiamą dyzelinių elektros generatorių kiekį ir suteikia nustatytą galios rezervą.

Maitinimo sistemą sudaro:

 • šeši 250 kVA dyzeliniai elektros generatoriai (DEG), automatiškai sinchroniškai veikiantys bendrame elektros tinkle (bendra sistemos nominali galia – 1500 kVA), ir
 • 400 V, 1500 kVA konteinerinė skirstykla.

DEG ir konteinerinės stovyklos apkrovos pajungiamos prie konteinerinės skirstyklos specialiomis IP67 apsaugos klasės kištukinėmis jungtimis. Valdymo ir telekomunikacijų kabeliai taip pat jungiami IP67 klasės kištukinėmis jungtimis. Toks pajungimo būdas, prireikus, leidžia per vieną minutę prijungti arba atjungti ir visiškai atskirti nuo sistemos bet kurį DEG ar bet kurią apkrovos grupę.

Kadangi pagrindinė stovyklos elektros apkrova prijungta prie konteinerinės skirstyklos galingomis kištukinėmis jungtimis IP67 Power Syntax – 200A - 10 vnt., esant poreikiui, galima maždaug per vieną valandą nenaudojant jokių įrankių visus sistemos kabelius (galios, valdymo ir telekomunikacijų) visiškai atjungti ir suvynioti ant specialių konteinerinėje skirstykloje įrengtų būgnų, pakrauti DEG ir konteinerinę skirstyklą į transporto priemones ir transportuoti į naują vietą.

Ši elektros maitinimo sistema šiuo metu yra vienintelis elektros šaltinis konteinerinės stovyklos maitinimui, tačiau konteinerinė skirstykla turi galimybę prijungti maitinimą ir iš kitų šaltinių - iš 400V ESO elektros tinklo arba iš trečio maitinimo šaltinio bei veikti su kitu elektros maitinimo šaltiniu sinchroniškai ir lygiagrečiai.

Konteinerinėje skirstykloje įrengtas antro įvado narvelis su automatiniu jungikliu ir ARĮ valdikliu. Visa elektros maitinimo sistema veikia automatiškai, gali būti kontroliuojama ir valdoma iš SCADA sistemos nuotoliniu būdu per prijungtą vartotojo kompiuterinį tinklą.

Dėl 2021 metų kovo mėnesį Sueco kanale įvykusios konteinerinio laivo „Ever Given“ avarijos tiekiamos įrangos gamintojas negalėjo laiku pagaminti ir pristatyti šių DEG, todėl siekiant objektą aprūpinti elektra laiku, UAB „Ekobana“ į poligoną pristatė ir prijungė 400 V, 1500 kVA konteinerinę elektros skirstyklą bei išnuomotą dyzelinį generatorių, kurio galia 1500 kVA. Tokiu būdu objektas buvo aprūpintas elektros maitinimu iki užsakytų DEG pristatymo ir pajungimo.

Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas

Pristatytas stacionarus, uždaro tipo dyzelinis elektros generatorius be ARĮ automatikos. Dyzelinio elektros generatoriaus nominali galia - 64 kW/80 kVA, nominali apkrova 115 A, įtampa 230/400V, su padidintu 350 l kuro baku.

Utenos kultūros centras

Pristatyti du benzininiai elektros generatoriai, kurių nominali galia 6 kW, 400/230V ir 10kW, 400/230V.

Galerija