UAB „Ekobana“ indėlis vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų plėtros Vilniaus aglomeracijoje, Nemenčinės m., Vilniaus raj. projekte

UAB „Vilniaus vandenys“

UAB „Ekobana“ kartu su subrangovais sėkmingai įvykdė 2021 metais pradėtą statybos rangos sutartį dėl vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų plėtros Vilniaus aglomeracijoje, Nemenčinės m., Vilniaus raj.

Pagrindiniai sutartyje numatyti darbai buvo baigti 2023 m. gruodžio 15 d. Per sutarties vykdymo laikotarpį UAB „Ekobana“ su subrangovais paklojo beveik 6 kilometrus vandentiekio  tinklų ir virš 4 kilometrų nuotekų tinklų ir tai bendrai sudarė 10 km 262 metrus, įrengė dvi automatizuotas nuotekų siurblines su patogiu privažiavimu ir aptarnavimo aikštelėmis, o taip pat 22 gaisrinius hidrantus. Buvo įrengti 63 vandentiekio įvadai ir 75 nuotekų išvadai namų ūkių prisijungimui prie centralizuotų vandentiekio tinklų.

Vamzdynai buvo tiesiami ir uždaru, ir atviru būdais. Užbaigus vandentiekio ir nuotekų tinklų klojimo darbus buvo atstatytos pažeistos dangos (gatvės, šaligatviai, vejos).

Įvykdžius Nemenčinės m. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų plėtros projekto antrąją dalį, Nemenčinės m. Vilniaus, Vėtrungės, Užupio, Šilo, Saulėtekio, Miško, Kosmonautų, Kalno, Pakalnės gatvių gyventojai, kurių namai buvo įtraukti į projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Vilniaus apskrityje esančiose aglomeracijose“, jau gali prisijungti prie centralizuotų geriamojo vandens tiekimo ir/ar nuotekų tvarkymo tinklų ir taip pagerinti savo buitį, sutaupyti pinigų nuotekų tvarkyme, gerti ir naudoti kokybišką, higienos normoms atitinkantį vandenį ir prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.